Регистрация Войти
Вход на сайт

Войти с помощью:


ТОП 10 новостей
» » Контактні лінзи та нісенітниці про них

Контактні лінзи та нісенітниці про нихКонтактні лінзи та нісенітниці про них

Нісенітниця №3. Кольорові лінзи небезпечні для здоров’я

Це дійсно так, якщо використовувати кольорові лінзи не за призначенням або значно довше зазначеного на упаковці терміну, рекомендованого виробником. Відсоток спеціальної рідини, яка запобігає пересиханню рогівки (відсоток гідрофільності), у карнавальних лінзах менший, ніж у звичайних. Однак протягом двох-трьох годин жодного дискомфорту не виникне, а ось якщо ви будете використовувати лінзи протягом п’яти-восьми годин, можуть з’явитися неприємні відчуття.

Щодо небезпеки для гостроти зору у разі використання лінз із малюнками («котяче око», «зомбі», «спіраль», «зірка», «аніме») не слід хвилюватися – жодного випадку погіршення зору внаслідок використання таких моделей виявлено не було. Малюнок накладається виключно на зону райдужки, тож зіницю він не закриває. Зміна кута заломлення і, як наслідок, погіршення гостроти зору, через використання таких лінз неможлива, оскільки для цього їм потрібно було б сильно притиснути рогівку, змінивши її кривизну.

Нісенітниця №4. Звикання до лінз відбувається довше, ніж до окулярів

Звичайно, все залежить від індивідуальних особливостей, діагнозу та моделі контактних лінз. У деяких випадках певний дискомфорт після купівлі контактних лінз, наприклад, гідрогелевих, відчувається протягом двох-трьох днів. У разі використання спеціальних жорстких лінз, призначених для лікування астигматизму шляхом зміни кривизни рогівки, процес звикання може бути вдвічі довшим. Оскільки надягати такі лінзи необхідно на ніч, для уникнення безсоння, викликаного відчуттям дискомфорту, пацієнтам рекомендують надягати під них додаткові м’які лінзи (вони, як правило, йдуть у комплекті), які зменшать тертя між жорсткою поверхнею лікувальних лінз та повіками.

Якщо кольорові лінзи купити, звикання до них триватиме не довше, ніж до звичайних. До того ж пов’язано це лише з фізіологічними особливостями організму, наприклад, порогом чуттєвості, і аж ніяк не зі зміною зображення. Навіть якщо поверхня лінзи повністю чорна (лінзи «зомбі»), на ній зображені малюнки чи орнамент (лінзи-«аніме», а-ля вампір з червоною райдужкою, із зображенням долара або моделі з ефектом сяяння), ви будете добре бачити, оскільки малюнок розташовується навколо зіниці.

До речі, сучасні моделі карнавальних лінз призначені не лише для створення відповідного образу, а й для корекції зору.

nvrus.org - Жми репост!
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться, либо зайти на сайт под своим именем. Или войдите с помощью одной из соц.сетей.
Комментарии (0)
Оставить комментарий
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Текст комментария: